Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dokonalé rty

21. 2. 2010

Správně a profesionálně nalíčit rty je malé umění. 

 

Rozmazaná nebo přetažená rtěnka nepůsobí hezky. Oči a rty tvoří dominantu obličeje. Správně nalíčenými rty můžeme pro vzhled udělat hodně nebo naopak.

 

V první řadě si musíme uvědomit, že čím výraznější barvu rtěnky zvolíme, tím precizněji musí být nalíčena.

Také platí jednoduché pravidlo, že lesklé a světlé barvy rty zvětšují a tmavé a matné barvy naopak zmenšují. Pokud máme výrazný make-up očí, měly bychom rty nalíčit decentně.

 

      Pokud chceme aby nám rtěnka dlouho vydržela, začneme tím, že rty pokryjeme lehkou vrstvou make-upu. Jako první použijeme konturovací tužku. Tu vždy vybíráme podle odstínu rtěnky.

 

Konturovací tužka by měla být ve stejném odstínu jako je barva rtěnky, maximálně může být o jeden odstín tmavší. Konturovací tužkou obkreslíme rty, přičemž začneme od horního středu rtu ke koutkům, na spodním rtu vytvoříme konturu tahem zprava do leva. Jestliže se nám nedaří souvislý tah, můžeme si natečkovat jednotlivé body vedle sebe, které pak spojíme.

Samotnou rtěnku je nejlepší nanášet štětečkem, přesněji tak vykreslíme obrys. Přebytečné rtěnky se zbavíme ubrouskem sevřeným mezi rty.

      Ještě jedna malá rada na konec. Jestliže nechceme mít suché a popraskané rty, neměly bychom zapomínat na pravidelné ošetřování rtů balzámem. Balzám dodá rtům potřebnou vlhkost a udrží je vláčné. Výborně se také osvědčil med, kterým můžeme rty přes noc namazat.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ja nevimm :DD

(Justinkaaaa xD, 17. 9. 2013 15:36)

Jo,o tom medu jsem uz slysela..pry je to fakt dobry.. :))