Jdi na obsah Jdi na menu
 


Léto
Ženy letního typu mají jemnou, chladnou a světelnou barevnost.

Pleť: může být  někdy růžová, jindy šedá, od velmi bílé až po olovový odstín, ale vždy s namodralým podtónem. Opaluje se do barvy lískového oříšku. Pokud má pihy jsou šedohnědé, popřípadě šedorůžové.
Vlasy: popelavé, od platinových až po tmavohnědé. Velmi jim sluší stříbřitý melír.
Oči: působí zastřeně, bělmo je mléčné a není v kontrastu k čočce. Duhovka může být šedomodrá, světle modrá, modrozelená nebo oříškově hnědá.
Zubní sklovina je mléčná a  není průsvitná.

Ideální barvy: bílá do šeda, modrá, barvy do růžova a všechny barvy s tímto nádechem: starorůžová, šeříková, červeň zralých třešní, malinová, melounová, vínová, kouřově modrá, nebesky modrá, džínové modrá, modrozelená, barva smaragdu i ocelově šedá. Ze žlutých jen citrónová a vanilková. Nejtmavější barvy, které se pro letní typ hodí, jsou vínová, švestková, námořnická modř, barva coca-coly a červenohnědá s nádechem do šeda.
Šperky: platina, bílé nebo červené zlato, stříbro s ušlechtilou ocelí, matné povrchy. Kameny jako je achát, opál, akvamarín, diamant, růženín, mléčné jadeity s nádechem do modra, rubín, granát, šedé a narůžovělé perly.
Brýle: obroučky stříbrné nebo červené, chladně působící kov i všechny barvy léta. Nejlépe obroučky nahoře stříbřitě šedé a dole průhledné.
Make-up: něžné, ledové tóny,tlumené barvy, perleť na oči i rty. Stíny: šedavé, stříbřité, tlumené a pastelové. Řasenka: kouřově modrá, šedá a černá. Rty: starorůžová, azalkové barvy a barvy fuksií, slézu a purpurová. Ostrá kontura a zářivé rty jsou u letního typu dost důležité. Je důležité zvýraznit buď rty a nebo oči. Jinak vypadá zmalovaně.

Podzim
Ženy tohoto typu charakterizují teplé a tmavé odstíny.
Pleť: zlatavě béžová, má vždy teplý odstín od šampaňské až po výrazně nahnědlou. Červeň na tvářích nemá a na slunci se lehce spálí.
Vlasy: od medových odstínů přes mrkvovou až po barvu mědi, karneolu, kaštanu a tmavě hnědou, ale vždy se zlatými odlesky.
Oči: vždy velmi výrazné, živé, zářivé, barva duhovky je intenzivní, od světle modré přes jantarovou, zelenou, olivovou po hnědou, ale vždy se zlatavými pablesky. Typická je skvrnitá duhovka. Zubní sklovina má barvu slonoviny.

Ideální barvy: slonovina, barva přírodní vlny, zlatě rezavá, hořčicová, slunečnicově žlutá, barva přezrálé kukuřice, vaječného žloutku, oranž, červeň vlčího máku, rajských jablíček, broskvová, švestková, ostružinová, všechny načervenalé odstíny modré, petrolejová, také všechny odstíny teplé hnědé, ale také hnědozelená, tzv. khaki. Ruská, olivová, i tmavá jedlová zeleň, slunná hrášková, rákosově zelená i barva mechu.
Šperky: z přírodního materiálu: dřevo, kůže, jantar, slonovina, rohovina, ozdoby z peří, koření, měď, bronz, lesklé žluté zlato, nažloutlé a medové perly, sytě červený korál, žlutozelené jadeity, zlatavě žluté topasy, teplé acháty.
Brýle: podle pleti, od světlých, průhledných až po syté barvy podzimu.
Make-up: vždy jemný, lehký, místo tvářenky pudr terakota barvy. Méně je u tohoto typu více. Stíny: mohou být v barvách lilku, taftové nebo listové zeleně, v koutku žlutozlatý stín. Večerní líčení pomocí zlatavých efektů. Řasenka: hnědá i obočí hnědé. Rtěnka: hnědooranžová, výrazně hnědá, na večer oranžová se zlatým leskem. Vždy zvýraznit rty a nebo oči. Pozor na barvy a přelíčení. U tohoto typu je důležitý přirozený vzhled.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář